Ogłoszenia XXIX Niedziela zwykła

NIEDZIELA XXIX ZWYKŁA 20 PAŹDZIERNIKA 2024R.
1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w kościele Tydzień Misyjny pod hasłem: „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę”. W przyszłą niedzielę taca w kościele przeznaczona zostanie na Fundusz Papieskich Dzieł Misyjnych.
2. Przypominam o Nabożeństwach Różańcowych o godz. 17.30. Prowadzenie różańca przez grupy jak w ubiegłym tygodniu.
3. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
4. W środę o godz.16.30 katecheza parafialna dla dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
5. W biurze parafialnym można składać wymienianki roczne i półroczne za naszych zmarłych, które będą czytane od 3 listopada przed Mszą św. o godz.8.30. Można również składać wymienianki jednorazowe na kartkach znajdujących się na ołtarzach bocznych. Wymienianki jednorazowe proszę składać w zakrystii i biurze parafialnym. Czytane będą od 2 listopada o godz. 17.30 podczas różańca.
6. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i środę.
7. 31 października w czwartek w naszej parafii odbędzie się tzw. N O C Ś W I Ę T Y C H o godz. 19.00.
8. W dzień Wszystkich Świętych nabożeństwa będą miały następujący przebieg: Msza św. w kościele o godz. 8.30, następnie o godz.9.45 nabożeństwo za zmarłych na nowym cmentarzu. O godz.11.00 zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu przy kościele i po Mszy św. procesja żałobna ze stacjami za zmarłych. Nie będzie Mszy św. o godz.15.00.
9. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom pielgrzymki do Hiszpanii, za stworzoną atmosferę modlitwy, życzliwości i takiej Bożej wspólnoty, za zaufanie i zawierzenie tej pielgrzymki naszej parafii oraz biuru pielgrzymkowemu Smile Travel Państwa Żanety i Łukasza Tomczaków naszych parafian. Pielgrzymka przygotowana z pięknym programem zwiedzania i pod opieką pana
pilota Szymona Tomaszewicza i miejscowych przewodników oraz dziękuję Firmie Transstach za zawiezienie nas na lotnisko do Warszawy i odbiór z lotniska z Gdańska. Mogliśmy także pod względem duchowym i religijnym wiele skorzystać. Jeszcze raz wszystkim za dar wspólnego pielgrzymowania składam serdeczne Bóg zapłać.
10. Bardzo serdecznie dziękuję Ks. Pawłowi Kiejkowskiemu oraz Ks. Tomaszowi Zakrzewskiemu za posługę w naszej parafii podczas mojej nieobecności. Dziękuje panu organiście Grzegorzowi za czuwanie liturgiczne i Pani Dorocie katechetce oraz panom w zakrystii, aby w kościele mogły odbywać się nabożeństwa.
12. Bardzo serdecznie dziękuję za sprzątanie świątyni.
13. Bardzo serdecznie dziękuję za dary na stół na plebanię.