Ogłoszenia XXII Niedziela zwykła

NIEDZIELA XXII ZWYKŁA 1 WRZEŚNIA 2024 R.

1. Bogu niech będą dzięki za czas wakacji i urlopów, za szczęśliwe powroty do domów.
2. Dzisiaj 1 września przypada 85 rocznica wybuchu II Wojny światowej.
Pamiętajmy o modlitwie za wszystkie ofiary tej wojny i prośmy Boga o pokój na świecie szczególnie na Ukrainie i w Izraelu i Bliskim Wschodzie.
3. W poniedziałek 2 września o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej. Pierwszoklasistom zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne. Na Mszy św. będziemy się modlić, w intencji dzieci i młodzieży, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.
4. Biuro parafialne w poniedziałek będzie nieczynne.
5. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa o powołania do Służby Bożej. W piątek spowiedź od godz.15.30 – co pół godziny Komunia św. W I piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz.18.00, a w I sobotę różaniec o godz.17.30. Proszę o prowadzenie Żywy
Różaniec.
6. Odwiedziny chorych w tym tygodniu będą w piątek od godz. 9.00 chorzy poza Niechanowem, a w sobotę chorzy w Niechanowie od godz.9.00.
7. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca składka w kościele zostanie przeznaczona na renowację ołtarza. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które wpłaciły na renowacje ołtarza na nasze konto parafialne sumę 5 tys. zł. Dziękuję też tym osobom, które wpłacają na konto parafialne co miesiąc jak jest składka gospodarcza, to są sumy po 100 i 200 zł.
8. Przedstawiciel Biura Administracji Cmentarza, będzie miał dyżur w biurze naszej parafii w pierwszy piątek miesiąca od godz. 15.30 do 16.30.
9. W przyszłą niedzielę 8 września przypada Święto Narodzenia NMP i tradycyjnie z nim związane jest poświęcenie ziarna siewnego. Poświęcenie ziarna na niedzielnych Mszach św.
10. We wtorek 10 września o godz. 5.15 wyjazd pielgrzymki do Częstochowy na Jasną Górę i do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach, które słynie z licznych uzdrowień. Będzie tam się można zaopatrzyć w wino z tzw. Kąpiółki to znaczy ceremonialnego obmywania raz w roku figurki w winie. W pełnym ufności i pobożnym przeświadczeniu pątnicy używają wina z tej „kąpiółki” na znak swojej wiary w moc Tej, którą nazywają Uzdrowieniem chorych. Można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę w biurze i po Mszach św.
12. Bardzo serdecznie dziękuję za sprzątanie świątyni.
13. Bóg zapłać za dary na stół na plebanię.
Jezus Chrystus, Który jest Drogą, Prawdą i Życiem niech wszystkich prowadzi przez kolejny tydzień naszej codzienności.