Ogłoszenia XX Niedziela zwykła

NIEDZIELA XX ZWYKŁA 18 SIERPNIA 2024 R.

1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
2. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
3. Dożynki jako nasze dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne żniwa Gminy Niechanowo rozpoczną się w niedzielę 25 sierpnia o godz. 14.00 Mszą św. w naszej świątyni. Nie będzie Mszy św. o godz.15.00.
4. Od 15 sierpnia obowiązuje tzw. Ustawa Kamilka o Ochronie Małoletnich w naszej Ojczyźnie. W związku z tym również w parafii zostają wdrożone standardy ochrony dzieci. Osobą odpowiedzialną za ich funkcjonowanie jest Ks. Proboszcz. Natomiast w naszym dekanacie witkowskim wybraliśmy osobę zaufaną świecką, do której można się zwrócić o pomoc i wsparcie jest to pan Marian Łukowski na co dzień dyrektor Szkoły Podstawowej w Witkowie. W gablocie znajduje się ulotka na ten temat, jak również informacje o Archidiecezjalnym Punkcie Konsultacyjnym dla
Osób Zranionych w Kościele.
5. W ubiegłą niedzielę gospodarczą zebrano na renowację ołtarza 3tys.682zł. i 35gr. Bardzo serdecznie dziękuję za każdą złożoną ofiarę na ten cel.

6. Wyjazd na pielgrzymkę z parafii do Częstochowy we wtorek 10 września. Koszt to 100 zł. Można się zapisywać od poniedziałku w biurze parafialnym.
7. Serdecznie dziękuję za sprzątanie świątyni.
8. Bóg zapłać za wszelkie otrzymane dary na stół na plebanię.

9. Polecam lekturę Przewodnika Katolickiego.

Niech Bóg będzie z nami i błogosławi kolejny tydzień, który z Bożej Opatrzności rozpoczynamy.