Ogłoszenia IX Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA 2 CZERWCA 2024 R.
1. W dzisiejszą niedzielę Obchodzimy w Polsce XVII Dzień Dziękczynienia, w tym roku dziękujemy szczególnie za Służbę człowiekowi W Święto Dziękczynienia zostanie przeprowadzona w całej Polsce zbiórka ofiar na kontynuację prac w Świątyni Opatrzności Bożej, dlatego przed kościołem do specjalnych puszek, będzie można złożyć ofiarę na ten cel.
2. Z całego serca dziękuję Drogim Parafianom i tym wszystkim Osobom, którzy w szczególny sposób włączyli się w przeżycie UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA. Bardzo serdecznie dziękuję Drogim parafianom za zbudowanie ołtarzy i ich piękny wystrój za przystrojenie drogi procesji. Dziękuję Ks. Pawłowi, panu Grzegorzowi organiście i całej służbie liturgicznej, Ochotniczej Straży Pożarnej niosącej baldachim, sztandar i obstawiającej drogę procesji oraz asyście. Dziękuję Panom Radnym, Paniom i młodzieży niosącym feretrony, Żywemu Różańcowi za niesienie różańca.
Dziękuję Panom Radnym Dariuszowi Kozaneckiemu i Jackowi Wolskiemu za ubranie kościoła w brzóski i wokół kościoła. Dziękuję panu Andrzejowi Kozaneckiemu za przywiezienie drzewek brzozy na tę uroczystość. Dziękuję pani Dorocie katechetce i mamom za opiekę nad dziewczynkami tak pięknie sypiącym kwiatki, dzieciom Pierwszokomunijnym oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia tej Uroczystości. Z całego serca dziękuję Drogim Parafianom i Gościom za uczestnictwo, modlitwę i za wspólne dzieło uwielbienia Boga w Najświętszym Sakramencie – BÓG ZAPŁAĆ.
3. Msze św. w czasie Oktawy Bożego Ciała o godz.18.00 z nabożeństwem czerwcowym i procesją wokół kościoła. O niesienie baldachimu i feretronu proszę w poniedziałek panie i panów z Nowej Wsi, we wtorek z Miroszki i Drachowa, w środę z Arcugowa Goczałkowa i Mikołajewic. Natomiast w czwartek i piątek Strażaków i Panów Radnych do baldachimu oraz do feretronu rodziców dzieci Komunijnych i młodzież strażacką.
4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków ze zbóż i kwiatów oraz przyzywanie Bożego Błogosławieństwa dla naszych pól i ogrodów.
5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 15.30.
6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 18.00 – po tej Mszy św. procesja do ołtarza Serca Pana Jezusa tym razem pójdziemy do pomnika św. Jana Pawła II, gdzie nastąpi akt oddania i powierzenia naszej parafii oraz całej Ojczyzny Sercu Jezusowemu. W tym dniu nie obowiązuje post. Jest to też Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów.
7. Do chorych udam się z Komunią św. w piątek od godz.9.00 wioski poza Niechanowem, a w sobotę w Niechanowie od godz.9.00.
8. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca składka w kościele zostanie przeznaczona na remont naszego ołtarza.
9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w niedzielę 9 czerwca o godz.15.00.
10. W piątek w biurze parafialnym będzie miała dyżur osoba z administracji cmentarza.
11. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. Irenę Ślebioda l. 82 zam. przy ul. Długiej. Pogrzeb w sobotę o godz.11.30.